Przyszła jesień… zabłyśnij świetlistą i zdrową cerą z pomocą RETINOLU!

Choose Your Salon
LUBLIN
RZESZÓW

Retinoidy to substancje mające bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od trądziku różnego pochodzenia po terapie anti-aging.

Retinoidy to leki wydawane na recepte, natomiast czysta postać witaminy A jaką jest retinol stanowi substancję z pogranicza medycyny, a kosmetologii. Substancja wilokrotnie przebadana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa.

Retinol:

-> reguluje pracę gruczołów łojowych i proces rogowacenia ( trądzik, zaskórniki),

->pogrubia żywe warstwy skóry właściwej (zagęszczenie skóry),

->zmniejsza produkcję melaniny i hamuje jej dystrybucję do naskórka (hamuje powstawanie przebrawień),

-> wywołuje silne złuszczanie ( redukcja przebarwień istniejących oraz blizn).

Kurację retinolem należy zacząć od małych stężen w celu przyzwyczejania skóry. Stopniowe wprowadzanie pozwoli uniknąć silnych podrażnień skóry, nadmiernego łuszczenia, wysuszenia oraz świądu, czyli tak zwanego retinoidowego “zapalenia skóry”. Należy pamiętać również o stosowaniu kremu odbudowującego płaszcz lipidowy.

Dla kogo?

Dla wszystkich typów skóry. Kluczem do prawidłowej rekacji skóry jest dobór stężenia, formy oraz częstotliwości zabiegów, czyli ustalenie indywidualnego schematu pielęgnacji.

Dla skór cienkich, płytkounaczynionych, wrażliwych dobiera się odpowiednią moc i farmę retinolu. Przy skórach grubszych, opornych sprawdzają się wyższe stężenia.

!Stosowanie kuracji i kremów z retinolem jest świetnym rozwiązaniem dla osób dojrzałych, borykających się z trądzikiem, które chciałyby zacząć działać przeciwstarzeniwo!

Od kiedy?

Z biologicznego punktu widzenia, proces starzenia rozpoczyna się po 25 roku życia, wtedy stopniowo zaczynają zanikać struktury kolagenowe, a w konsekwencji pojawiąją się pierwsze zmarszczki. Ze względu na dużą ingerencję retinolu na naskórek ( niewskazany zdrowy u młodych osób), warto zacząć od bardzo niskich dawek retinolu w kremach, a zabiegi wykonywać jednorazowo, badź w serii z wykorzystaniem jak najniższych stężeń. Retinol aktywuje naturalny potencjał odnowy skóry, dlatego nie warto z niego rezygnować w czasie kiedy skóra jest bardzo podata na jego działanie.

Najbardziej zauważalne efekty anti-aging retinolu obserwuje się u osób po 35 i 50 roku życia.

Jak długo?

Generalna przebudowa skóry trwa około pół roku. Osobom po 30, 40, 50 roku życia zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach 21-28 dni. Retinolu nie powinno stosować się przez cały czas. Należy zrobić przerwę i wrócić ponownie do terapii.

Latem, czy zimą?

Najlepiej jesienią i wczesną wiosną. Kuracji początkowo towarzyszy podrażnienie, dlatego należy unikać ekstremalnych warunków pogodowych ( mróz, upały). Najlepiej zacząć jesienią, kontynuować zimą, a zakończyć wiosną. Stosowanie retinolu latem nie jest bezwzględnie zabronione. Przy restrykcyjnym zachowaniu fotoprotekcji jest to możliwe.

Jak stosować?

Retinol w kosmetykach stosuje się na noc, promieniowanie UV wywołuje jego rozkład i pozbawia właściwości. Aby uniknąć podrażnienia, nieprzyjemnego szczypania należy odczekać 15-30 minut od oczyszczenia skóry do aplikacji kremu. Nie należy stosować retinolu na skórę podrażnioną, suchą, ściągniętą. W takiej sytuacji należy skórę przygotować do kuracji, poprzez stosowanie kremu kojącego, odbudowującego, nawilżającego kilka dni wcześniej. Preparat z retinolem należy wprowadzać stopniowo, początkowo co 2-3 dni. Kiedy skóra będzie tolerować retinol ( brak podrażnienia), można go stosować codziennie. W razie dyskomfortu należy robić przerwy, jednak nie dluższe niż tydzień, bo skóra będzie musiala się od nowa przywyczajać.

Ochrona UV

Retinol jak i retinoidy zwiększąją wrażliwość skóry na słońce, dlatego podczas kuracji należy chronic skórę przed UV. Jest to składowa kuracji. Brak fotoprotekcji podczas kuracji, może doprowadzić do trudnych do usunięcia przebarwień.

Oczyszczanie

Powinno być delikatne, najlepiej sprawdzają się żele do cer suchych i atopowych. Po retinolu skóra jest swieża, odkrywa się. Nie należy jej traktować silnymi detergentami, nie trzeć.

UWAGA!

Nie zaleca się stosowania retinolu i jego pochodnych w okresie ciąży. Retinol został uznany za bezpieczny dla kobiet karmiących. (http://e-lactancia.org/).

See more:
We're here
Zawsze dla Ciebie

SALON LUBLIN

ul. Narutowicza 78A
20-013 Lublin

SALON RZESZÓW

ul. Okrzei 4
35-002 Rzeszów

Odpowiemy na Twoje pytania
Zarezerwuj wizytę już dziś!
Administratorem danych osobowych jest firma Laser Cosmetic, ul. Narutowicza 78A 20-013 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Przyszła jesień… zabłyśnij świetlistą i zdrową cerą z pomocą RETINOLU!
Retinoidy to substancje mające bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od trądziku różnego pochodzenia po terapie anti-aging. Retinoidy to leki wydawane na recepte, natomiast czysta postać witaminy A jaką jest retinol stanowi...
Oni już polubili nasze zabiegi
DoYou like Us?
Odwiedź
Laser Cosmetic Salon

na Facebooku i podziel się
Twoją opinią 😉